המכון לפיזיותרפיה

  המכון לפיזיותרפיה

  פיזותרפיה

  שירותי הפיזיותרפיה במרכז הרפואי הרצוג אמונים על החלק התנועתי של המטופל שהגיע להשתקם ממחלה, מאירוע או מתאונה, או לצורך אשפוז ממושך. שירותי הפיזיותרפיה אחראים גם על הדרכת הצוות המטפל במניעה ושמירה על בטיחותם ובטיחות המטופלים, ועל הדרכת המשפחות לגבי יקיריהם. צוות שירותי הפיזיותרפיה יוזם מחקרים בקרב אוכלוסיית המטופלים כמו סדרת תצפיות שערכו לבדיקת השפעת ישיבת החולה המונשם על מדדים נשימתיים.

  הטיפולים נערכים במכון הפיזיותרפיה וכן במחלקות השונות ע"י פיזיותרפיסטים מוסמכים.

   

  מרבית המטופלים במחלקת שיקום, מגיעים בכיסאות גלגלים ועוברים תהליך שיקום מתקדם. הם מטופלים על ידי הצוות המיומן שלנו כדי להחזירם לרמת תפקוד מרבית ולאיכות החיים שהיו מורגלים לה בעבר, בתוך כחודש ימים. במקרים שבהם המטופל אינו יכול לחזור לתפקד כבעבר, הצוות מנחה את המטופל ומשפחתו בנוגע לדרכי ההתמודדות עם המצב החדש.

  לרשות הפיזיותרפיסטים עומד במכון ציוד מתקדם, והם עובדים בשיטות טיפול עדכניות עם המטופלים מהמחלקות השונות ובעיקר מחלקת שיקום. במכון מותקנת מערכת מדרגות חשמלית המאפשרת לחולים לתרגל עליה וירידה במדרגות ברמות שונות של קושי. מיטות מיוחדות מאפשרות למטופל לתרגל כניסה למיטה ויציאה ממנה ללא עזרה, וכלים אחרים עוזרים לו במשימות יום-יומיות כמו שמירה על היגיינה אישית. הציוד המגוון העומד בקריטריונים של משרד הבריאות, כולל מערכות ממוחשבות וציוד נשימתי והוא מיועד לתרגול מוטורי, תחושתי ותפקודי.
  הטיפולים במכון מתבצעים באופן פרטני ובקבוצות, לפי יכולות המטופלים ומטרות ותוכנית הטיפול.
  המטופל וצרכיו נמצאים תמיד בראש מעיינינו, על מנת לעזור לו לחזור למקומו כאדם עצמאי וחבר יעיל בחברה.

  מכון הפיזיותרפיה פתוח בימי ראשון עד חמישי מהשעה 7:00 עד 16:00. ניתן להגיע למכון בשעות הפעילות לצורך תרגול עצמי, לאחר הדרכה של פיזיותרפיסט/ית, ובהתאם להנחייתם.

  עבור לתוכן העמוד