המכון לריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק

טיפולי שירותי הריפוי בעיסוק ניתנים לכלל המאושפזים והם נערכים במכון לריפוי בעיסוק וגם במחלקות. מטרת הטיפולים היא להחזיר את המאושפז לתפקוד יומיומי אופטימלי, או למנוע הידרדרות, הכל כהכנה לחזרתו הביתה. המרפאים בעיסוק שואפים להביא את המטופל לכדי תפקוד עצמאי מקסימלי בכל תחומי החיים. תכנית ההתערבות נבנית באופן אישי עבור כל מטופל תוך מעורבותו המלאה ועשויה להשתנות במהלך תקופת האשפוז.

צוות המרפאים בעיסוק מונה 11 מטפלים בעלי תואר ראשון בריפוי בעיסוק ורישיון ממשרד הבריאות. מדובר בצוות מקצועי ומיומן שרוכש ידע רב במהלך עבודתו היומיומית, בהשתלמויות וימי עיון.

יחידת הריפוי בעיסוק משמשת כמרכז הדרכה קליני עבור סטודנטים לריפוי בעיסוק הלומדים באוניברסיטאות ובמכללות שונות בארץ.

 

המכון לריפוי בעיסוק

במכון לריפוי בעיסוק מגוון רחב של אמצעי טיפול המיועדים לתרגול מוטורי, קוגניטיבי, תחושתי ותפקודי. בנוסף קיימים במכון אזורים ייעודיים לתרגול תפקודי המדמים סביבה ביתית טבעית כמו שירותים, חדר אמבטיה, מטבח טיפולי, עציצים לגינון וכו'.

לטובת המטופלים קיים חדר "סנוזלן"- המהווה סביבה רב חושית מותאמת. מטופלים בעלי קשיי ניידות מטופלים באמצעות "סנוזלן" נייד. מחקרים מצביעים כי שימוש אפקטיבי בסביבה זו, בתיווך מטפל מוסמך, עשוי לשפר את מצב הרוח והעוררות, להגביר עניין בסביבה ולהפחית כאבים. שימוש בחדר זה מותאם למטופלים הסובלים מדמנציה, הפרעות מצב רוח, ירידה תחושתית ועוד. הטיפולים נעשים באופן פרטני וקבוצתי.

 

ניתן להגיע למכון בכל שעות העבודה לתרגול עצמאי, לאחר הדרכה והכוונה של איש צוות.

צוות המטפלים המקצועי זמין לעזרת המטופל גם לאחר שחרורו כדי להשיב לו את יכולתו הקודמת לתפקד ולשפר את איכות חייו וזאת בלי לאבד את ראיית הצרכים המיוחדים של האדם המבוגר.

עבור לתוכן העמוד