על המרפאה לגרייה מוחית

המרפאה מציעה
טיפולים חדשניים ובלתי-פולשניים בשימוש טכנולוגיה המגרה אזורים ספציפיים במוח בעזרת זרם חשמלי חלש (TDCS).
זוהי מרפאה חדשה המציעה טיפול חדשני בהפרעות פסיכיאטריות ונוירולוגיות בשיטת גרייה מוחית ייחודית (TDCS).

 

במחקרים קליניים השיטה נמצאה
יעילה לטיפול במגוון הפרעות פסיכיאטריות ונוירולוגיות, ללא תופעות לוואי, שאינה מצריכה אשפוז וניתנת במסגרת מרפאתית.

 

ייחודה של שיטה טיפולית בלתי פולשנית זו
הוא בגריית אזורים מוחיים הקשורים לסימפטומים שהמטופל סובל מהם ובהפחתה משמעותית של סימפטומים אלו. בקבוצות טיפול מסוימות (כגון דיכאון, סכיזופרניה ודמנציה), שיטת הטיפול עשויה גם לשפר תפקודים קוגניטיביים ולחזק את יכולות הקשב והזיכרון של המטופל.
בנוסף, הטיפול מיועד בעיקר למטופלים שאינם מגיבים לטיפול תרופתי ולטיפולים סטנדרטים הקיימים כיום עבור מצבם הבריאותי (כגון חולי אפילפסיה, דיכאון, ADHD ולאחר אירוע איסכמי) ואף כטיפול תומך המגביר את תהליך השיקום וקצב ההחלמה המוטורי-תנועתי, במטופלים לאחר אירוע מוחי (שבץ).

 

שיטת הטיפול
שיטת הטיפול העיקרית במרפאה נקראת TDCS) Transcranial direct current stimulatio).
זוהי שיטת גרייה מוחית בלתי פולשנית המפעילה זרם חשמלי חלש חוצה גולגולת, המשרה פעילות קורטיקלית מעוררת או פעילות קורטיקלית מעכבת בהתאם למטען האלקטרודה ופרמטרים אחרים (מיקום, משך, תדירות ועוצמת הגרייה).  


הטיפול כמעט בלתי מורגש ומאוד ידידותי למטופל
רמת אי-הנעימות נמוכה ביותר. זאת בניגוד לשיטות גרייה אחרות כגון גרייה מוחית-מגנטית, הגורמת לאי-נעימות תחושתית (רעש, נקישות על הגולגולת, כאבי ראש) וטיפול בנזעי חשמל, המצריך הרדמה כללית, גורם להתכווצויות, ועשוי לגרום לתופעות לוואי ארוכות טווח. 

בשלב ראשון
נשמח לקבל מטופלים שאינם מגיבים לטיפולים תרופתיים סטנדרטיים.

בעתיד
אנו מקווים כי הטיפול ב TDCS, יינתן כאפשרות טיפולית ראשונה (שתהיה כלולה בסל הבריאות) לפני הטיפולים התרופתיים-פסיכיאטריים-נוירולוגיים (המשפיעים על כל מערכת העצבים המרכזית באופן לא ממוקד ומלווים בתופעות לוואי לא רצויות). הטיפול יינתן למגוון רחב יותר של אוכלוסיות קליניות, ואף לאנשים הרוצים לשפר את יכולות הקשב והזיכרון שלהם.

עבור לתוכן העמוד