דיאליזה

אחת הבעיות המרכזיות מולן ניצב המטופל הגריאטרי היא ההסתברות לכשל רב-מערכתי. ברוב המקרים כשל זה מתבטא באי-ספיקת כליות, שבמקרים רבים דורשת טיפול בדיאליזה.
אצל כל חולה שזקוק לדיאליזה לאורך זמן, חל שינוי ניכר באיכות חייו. שינוי זה מקצין ומחריף כאשר המטופל הוא אדם קשיש וחולה, שמלכתחילה מצב בריאותו אינו תקין.


המרכז הרפואי הרצוג הוא אחד מבתי החולים הגריאטריים הגדולים בארץ, היחיד באזור ירושלים רבתי. לפיכך מופנים אליו חולים רבים הסובלים מאי ספיקה רב-מערכתית. במהלך השנים פיתח המרכז הרפואי הרצוג יחידה הנותנת שירות דיאליזה נרחב כמענה לצורכי האוכלוסייה המקומית. רוב המטופלים הם מטופלים אמבולטוריים, אבל ישנם גם מטופלים הזקוקים לטיפול סיעודי מלא. מטופלים אלו מאושפזים במחלקות הפנימיות גריאטריות במרכז הרפואי הרצוג ומהן הם מגיעים לטיפולי דיאליזה.

אנו מתכננים לבנות יחידה חדשה שתהיה מיועדת גם לחולי דיאליזה המאושפזים במרכז הרפואי הרצוג וגם ליחידת הדיאליזה. זה יאפשר לנו להכפיל את מס' מקבלי טיפולי הדיאליזה הן האמבולטוריים והן המאושפזים אצלנו. החדרים ביחידה החדשה יצוידו במתקנים למכונות דיאליזה ויאפשרו לקבל טיפול דיאליזה כשהמטופל במיטתו או ישוב בכורסה או בתוך היחידה לדיאליזה. צמוד למחלקה ימוקם חדר אוכל ואזור ציבורי למפגשים בין המטופלים לקרובי משפחתם וחבריהם.
היחידה תהיה חלק בלתי נפרד מהמחלקה הפנימית גריאטרית, הכוללת כיסוי רפואי 24 שעות ביממה, מערך שלם של טיפול אחיות וגישה לשירותי מעבדה.

עבור לתוכן העמוד