סיפור הצלחה באגף פסיכיאטריה:
השתלבות מוצלחת של מאושפזת בהוסטל בצפון

30/08/2015
סיפור הצלחה בפסיכיאטריה
עבודת צוות מושקעת במחלקת פסיכיאטריה הביאה להשתלבות מוצלחת של מאושפזת צעירה בהוסטל בצפון.
ס. הגיעה להרצוג לפני שלוש שנים מאחת משכונות ירושלים, ועברה כאן תהליך של קידום אישי משמעותי. לתהליך שקידם אותה תפקודית ורגשית, היה שותף כל צוות המחלקה: מלבד הטיפול הרפואי והפסיכולוגי, דאג השירות הסוציאלי למינוי אפוטרופוס ולהסדרת קצבת ביטוח לאומי; הצוות הסיעודי יצר עמה קשר אימהי וסמכותי והדריך אותה לשיפור תפקודה היומיומי; מרפאות בעיסוק התרכזו בשיפור  היכולת הקוגנטיבית; ובעזרת צוות תעסוקה השתלבה בפרויקט ארוחת בקר שיקומית וסדנת ציור. בשנתה השלישית בהרצוג, השתלבה בעבודת המכבסה במסגרת תעסוקה שיקומית. התמורה הכספית שקבלה תרמה לחיזוק ביטחונה העצמי.
ס. הרגישה כאן בבית. הצוות הדריך, חיזק ודאג, אבל היה ברור לכולם שצריך ללכת הלאה ולמצוא לה מסגרת קהילתית.
תהליך בחירת מסגרת מתאימה, נערך בשיתוף המשפחה, משרד הרווחה ומחלקת הרווחה העירונית. צוות ההוסטל שנבחר, ביקר אותה במחלקה וס., בליווי עו"ס רותי פישלר, ביקרו במקום עצמו בצפון הארץ. ס. נפרדה בהתרגשות מצוות המחלקה ("קשה לי לעזוב. אני יודעת שזה מקום טוב") ועברה להוסטל שליד עכו.
היא נמצאת שם כשנה, השתלבה בו היטב, עובדת ואהודה על צוות ההוסטל. הקשר הטלפוני אתה נשמר. רותי פישלר: "חשוב להדגיש שטיפול במאושפזת כמו ס. וקידומה עד להשתלבות במסגרת קהילתית – היא תוצאה של עבודה והשקעה רבה של כל צוות המחלקה הפסיכיאטרית. זוהי מבחינתנו הצלחה גדולה המצטרפת להצלחות קודמות של מאושפזות שעברו למסגרות קהילתיות כמו: מאושפזת לשעבר שחיה כבר מעל לשנה במחיצת משפחה אומנת ומאושפזת אחרת שעברה להוסטל ובימים אלה התבשרנו שנישאה. גם ס. רואה עצמה בעתיד חיה חיים עצמאיים בדירה משלה, עם בן זוג".

עבור לתוכן העמוד