מרפאה לגרייה מוחית

המרפאה לגרייה מוחית בלתי פולשנית היא חלק משירותי אגף בריאות הנפש במרכז הרפואי הרצוג. המרפאה מספקת מענה לבני 18 ומעלה, הסובלים ממגוון רחב של הפרעות פסיכיאטריות ונוירולוגיות, בעזרת טיפולים לא פולשניים, אפקטיביים, חדשניים ופורצי דרך, שמאושרים על ידי משרד הבריאות. המרפאה מספקת שירותים לציבור הרחב ממרחב ירושלים ומשאר הארץ, והטיפולים במרפאה לא כרוכים באשפוז במרכז הרפואי. אלה הן הטכנולוגיות המתקדמות של גרייה מוחית בהן נעשה שימוש במרפאה, ללא כאב וכמעט ללא תופעות לוואי:

1. גרייה מוחית חשמלית בשימוש זרם חשמלי חלש

גירוי חשמלי של אזורים מסויימים במוח לשם הפחתת סימפטומים נוירולוגים או פסיכיאטרים. מדובר בזרם חשמלי חלש (TDCS), Transcranial direct current stimulation, הזרם עובר במוח בעזרת אלקטרודות המוצמדות לראש.
יעילות שיטה טיפולית זו נתמכת על ידי מחקרים קליניים שונים בעולם המדע והרפואה.

הטיפולים הניתנים במרפאה בשיטה זו מיועדים לקשת רחבה של תסמונות נוירולוגיות, פסיכיאטריות, ובקשיים התפתחותיים ושיקומיים. בהתאם, ניתן לטפל באנשים הסובלים ממיגרנות וכאב כרוני, מסכיזופרניה, מהפרעות דו קטביות, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות התמכרותיות. ניתן לטפל גם במטופלים המצויים בתהליכי שיקום מוטוריםתנועתיים, אחרי אירועי שבץ מוחי, חולי אפילפסיה, מטופלים עם ליקויים קוגניטיביים (שקשורים לפגיעה מוחית, או להפרעה נוירוהתפתחותית אחרת כגון: אוטיזם, או הפרעת קשב וריכוז), ועוד

2. גרייה מגנטית עמוקה – טיפול בעזרת קסדות חברת בריינסווי

במרפאה ניתן טיפול לא פולשני באמצעות שדות מגנטיים. הטיפול ייחודי במרחב ירושלים והמרכז רפואי הרצוג הינו מהחלוצים בארץ בתחום רפואי זה. הטכנולוגיה הטיפולית  המשרה שדות מגנטים על רקמת המוח נקראת: Deep TMS ומיוצרת ע”י חברת  ברינסווי (brainsway). הקסדה מסייעת לגרות אזורים מסוימים במוח באמצעות גירוי אלקטרו מגנטי, ומיועדת לסובלים ממחלות בתחומי בריאות הנפש, בעיקר: דיכאון מג’ורי, דיכאון ביפולרי,הפרעות טורדניות כפייתיות (OCD) והפרעות התמכרות.

הקסדה פותחה על ידי חברת המכשור הרפואי הישראלית בריינסווי (כיום בבעלות תאגיד אמריקאי), ויש עליה כבר 4 אישורי FDA בארה”ב ומעל עשרה אישורי  CEאירופאי. לאחרונה נכנסה גם לסל התרופות בארץ עבור מטופלים עם דיכאון מג’ורי.
לפי ההתוויה של משרד הבריאות, מטופלים מעל גיל 22, שסובלים מדיכאון מג’ורי, וחוו כישלון בשתי חלופות טיפול אחר, יהיו זכאים כנגד טופס 17 מקופת החולים לקבל סדרה של עד 40 טיפולים בקסדה, לאחר הפנייה של הרופא המטפל – פסיכיאטר או נוירולוג.
משך הטיפולים: בין כחצי שעה  ל- 45 דקות ביום (לפחות  10 מפגשים רצופים בשימוש זרם חשמלי חלשולפחות 20 מפגשים רצופים בשימוש גרייה מגנטית עמוקה),

מנהל המרפאה

ד״ר עודד מאירון

פסיכולוג וחוקר מוח קליני.

טלפון במרפאה

מיקום

בניין המרפאה האמבולטורית ע”ש גלסמן

שעות הקבלה במררפאה

09:00-18:00

מענה טלפוני: ניתן להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם