מרפאות מבוגרים

המרפאה לבריאות הנפש של מרכז הרפואי “הרצוג” משרתת מידי חודש אלפי מטופלים, ונותנת מענה איכותי למגוון בעיות בתחום בריאות הנפש. מאחורי המרפאה עשרות שנות ניסיון של טיפול מקצועי ורגיש-תרבות לאוכלוסיות שונות בעיר. המרפאה היא ציבורית, והטיפול בה, לכל קבוצות הגיל, ניתן בכפוף להתחייבות מקופות החולים (טופס 17), תוך זמינות גבוהה יחסית, וללא זמני המתנה ממושכים.

תחומי ההתמחות של המרפאה לבריאות הנפש במרכז הרפואי הרצוג

במרפאה פועל צוות רב-מקצועי מסור, אדיב ומקצועי, שכולל מטפלים מתחומים שונים של בריאות הנפש – פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים קליניים, מדריכים, מומחים ומתמחים, סטודנטים למקצועות הטיפול, ואף צוות סיעודי. עבודה בצוות רב-תחומי שכזה, מאפשרת מענה למגוון מצבים וטיפול יעיל, גם במקרים מורכבים, כמו: מצבי פסיכוזה, הפרעות במצב הרוח, דיכאון, חרדה ומשברי חיים.

האוריינטציה הטיפולית היא פסיכו-דינמית ומערכתית, בשילוב גישה רפואית. האתגר הוא לשלב בין העבודה בחדר הטיפול, לבין מציאות החיים בבית ובקהילה, בשל כך, מסתכלים במרפאה על כלל המטופלים בראייה מערכתית נרחבת, והעבודה הטיפולית נעשית בשיתוף פעולה עם גורמי חינוך, רווחה ומסגרות אחרות בקהילה, שיש ביכולתן לסייע למטופל ולמשפחתו.  

במרפאה פועלים, במקביל, ארבעה צוותים טיפוליים:

  • צוות ילדים ונוער
  • צוות צעירים (18-25)
  • צוות מבוגרים (גילאי 25-60) 
  • צוות פסיכוגריאטריה

הטיפול במבוגרים (גילאי 25-60)

מרבית הטיפולים במרפאה הם בגישה פסיכו-דינמית ומלווים בהדרכה. הייחוד הוא בטיפול באמצעות גישה נרחבת וכוללנית, שהיא מעבר לחדר הטיפולים, ובשיתוף פעולה עם גורמי קהילה נוספים. הטיפול הוא רב-תחומי (פסיכולוגי, פסיכו-סוציאלי ופסיכיאטרי). העבודה במרפאה היא בצוות. יש ישיבות משותפות, התייעצויות, ולעיתים מתבצע טיפול משולב.

מטופלים מבוגרים מקבלים במרפאה מענה למגוון רחב של פניות: קשיים רגשיים והתנהגותיים, חרדות וקשיי הסתגלות, טראומות, קשיי קשב וריכוז ומצבי חיים מאתגרים.

הטיפול מותאם אישית למטופל.ת ולמשפחות, ומתבצע, בין היתר, בדרכים הבאות:

  • הערכה, טיפול ומעקב ע”י פסיכיאטרים
  • טיפולים פסיכותרפיים פרטניים שונים: טיפול בגישה פסיכודינמית, טיפול בגישה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT), טיפול בגישת ACT וטיפול תמיכתי להתערבות במשבר
  • טיפולים קבוצתיים
  • הכנה וליווי בתהליך שיקום בבריאות הנפש – הכנה לסל שיקום, ותיווך לגורמי השיקום בקהילה
  • אבחון פסיכו-דיאגנוסטי

כיצד פונים למרפאה?

כל מי שנמצא במצוקה נפשית, או במצב משברי, מוזמן לפנות להתייעצות ולטיפול.

בשלב ראשון, נדרשת הפנייה מרופא המשפחה והתחייבות מקופת החולים, לשם ביצוע הערכה ראשונית במרפאה.

בכל שבוע מתקיימים במרפאה ימי קבלה עבור פונים חדשים. לאחר קבלת ההתחייבות מקופת החולים במזכירות המרפאה, יוצא זימון לפגישת הכרות (אינטייק), ובהמשך, בונה הצוות הרב-תחומי תוכנית טיפול מותאמת לצרכים הייחודיים של כל פונה. 

מנהלת המרפאה

ד”ר מירי ורד

עו”ס

מנהלת רפואית

ד”ר בתיה ליכטנברג פרידמן

פסיכיאטרית

טלפון במרפאה

פקס

02-5377401

דוא”ל מרפאה

מיקום

קומת קרקע , בניין המרפאות

שעות הקבלה במרפאה 

ימים א’-ה’ – בין השעות : 08:00- 16:00.

מענה טלפוני: 

ימים א’-ה’ – בין השעות 07:30-16:00